Transistor: N-MOSFET; WMOS™ C2; unipolar; 600V; 5A; 42W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMO07N60C2
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMO07N60C2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; WMOS™ C2; unipolar; 600V; 5A; 42W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | WMOS™ C2 |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 5A |
| Power dissipation | 42W |
| On-state resistance | 1.14Ω |