Transistor: N-MOSFET; WMOS™ M3; unipolar; 800V; 12A; 86W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMO12N80M3
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMO12N80M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; WMOS™ M3; unipolar; 800V; 12A; 86W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | SJ-MOSFET M3 |
| Drain-source voltage | 800V |
| Drain current | 12A |
| Power dissipation | 86W |
| On-state resistance | 620mΩ |