Transistor: N-MOSFET; WMOS™ C2; unipolar; 650V; 11A; 85W; TO251
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMP14N65C2
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMP14N65C2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; WMOS™ C2; unipolar; 650V; 11A; 85W; TO251
| Mounting | THT |
| Case | TO251 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | WMOS™ C2 |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 11A |
| Power dissipation | 85W |
| On-state resistance | 405mΩ |