IC: digital; AND; Ch: 1; IN: 2; CMOS; SMD; SC74A; 2÷5.5VDC; -40÷125°C
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
XC7SH08GV,125
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: XC7SH08GV,125
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: digital; AND; Ch: 1; IN: 2; CMOS; SMD; SC74A; 2÷5.5VDC; -40÷125°C
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...5.5V DC |
| Case | SC74A |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Technology | CMOS |
| Number of inputs | 2 |
| Kind of gate | AND |