IC, LOAD SWITCH, 400MA, USP-4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
XC8102AA01GR-G
Tootja: TOREX
Tootja tootekood: XC8102AA01GR-G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC, LOAD SWITCH, 400MA, USP-4
| Output current | 400mA |
| Mounting | SMD |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 4 |
| On-state resistance | 1.65Ω |
| Kind of output | P-Channel |
| Active logical level | high, low |
| Max operating temperature | 85°C |