Tootekood: XL3E-500/5A-0.2
Tootja: CROMPTON - TE CONNECTIVITY
Tootja tootekood: XL3E-500/5A-0.2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Current transformer; Iin: 500A; Iout: 5A; 0.2@max7.5VA; Øint: 28mm
Output current 5A
Mounting screw, for DIN rail mounting (optional)
Operating temperature -20...45°C
Operating frequency 50...60Hz
Internal diameter 28mm
Conform to the norm EN 60044-1, EN 61869-1
Input current 500A