Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
YJL03G10A-YAN
Tootja: YANGJIE TECHNOLOGY
Tootja tootekood: YJL03G10A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 3A |
| Pulsed drain current | 12A |
| Power dissipation | 1.2W |
| On-state resistance | 140mΩ |
| Gate charge | 4.3nC |