Transistor: N/P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
YJS4606A-YAN
Tootja: YANGJIE TECHNOLOGY
Tootja tootekood: YJS4606A
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N/P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOP8 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N/P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30/-30V |
| Pulsed drain current | 24...-20A |
| Power dissipation | 2W |
| On-state resistance | 29mΩ |
| Gate charge | 5.2nC |