PMIC; DC/DC converter,LED driver; Uoper: 2.7÷5.5V; Uout: 2.5÷28V
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
ZXLD1615ET5TA
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: ZXLD1615ET5TA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter,LED driver; Uoper: 2.7÷5.5V; Uout: 2.5÷28V
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating voltage | 2.7...5.5V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost |
| Frequency | 350kHz |
| Efficiency | 85% |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter, LED driver |