Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ZXMN2B01FTA
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: ZXMN2B01FTA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 2.1A |
| Pulsed drain current | 11.8A |
| Power dissipation | 625mW |
| On-state resistance | 100mΩ |