Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ZXMP6A17GTA
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: ZXMP6A17GTA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT223 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -60V |
| Drain current | -3A |
| Pulsed drain current | -13.7A |
| Power dissipation | 2W |
| On-state resistance | 125mΩ |