Transistor: NPN / PNP; complementary pair
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ZXTC2045E6TA
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: ZXTC2045E6TA
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN / PNP; complementary pair
| Mounting | SMD |
| Case | SOT26 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN / PNP |
| Power dissipation | 1.7W |
| Collector current | 1.5A |
| Quantity in package | 1000 |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Kind of transistor | complementary |