Transistor: PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ZXTD718MCTA
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: ZXTD718MCTA
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | DFN3020B-8 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP x2 |
| Power dissipation | 2.45W |
| Pulsed collector current | 6A |
| Collector current | 3.5A |
| Quantity in package | 3000 |
| Collector-emitter voltage | 20V |
| Current gain | 15...475 |