Timer; 30minĆ·24h; SPST-NO; 250VAC/16A; 230VAC; 130VDC; DIN; PIN: 4
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
02.03.0003.1
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Timer; 30minĆ·24h; SPST-NO; 250VAC/16A; 230VAC; 130VDC; DIN; PIN: 4
| Mounting | DIN |
| Supply voltage | 230V AC, 130V DC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Number of pins | 4 |
| Type of module | timer |
| Body dimensions | 17.5x90x60mm |
| Kind of output | SPST-NO |
| Counting range | 30min...24h |
| Counter operation modes | ON for the set interval |
| number of operation modes | 1 |