Timer; 15minĆ·24h; SPDT; 250VAC/16A; 230VAC; 130VDC; screw,on panel
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
02.80.0001.1
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Timer; 15minĆ·24h; SPDT; 250VAC/16A; 230VAC; 130VDC; screw,on panel
| Mounting | on panel, screw |
| Supply voltage | 230V AC, 130V DC |
| Operating temperature | -20...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Number of pins | 5 |
| Type of module | timer |
| Body dimensions | 72x80x55mm |
| Kind of output | SPDT |
| Counting range | 15min...24h |
| Counter operation modes | ON for the set interval |
| number of operation modes | 1 |