Fuse: fuse; ultra rapid; 10A; 63VDC; SMD; ceramic
Multiples:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Product code:
0458010.DR
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: 0458010.DR
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; ultra rapid; 10A; 63VDC; SMD; ceramic
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 63V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |
| Breaking capacity | 50A |