Fuse: fuse; quick blow; 250mA; 32VAC; 32V; 32VDC; SMD; Case: 1608
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
0467.250NR
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: 0467.250NR
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 250mA; 32VAC; 32V; 32VDC; SMD; Case: 1608
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 0603 |
| Operating temperature | -55...90°C |
| Contact plating | tinned |
| Soldering temperature | 260°C / 10 s |
| Current rating | 250mA |
| Rated voltage | 32V, 32V AC, 32V DC |
| Case - mm | 1608 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 50A |