Fuse: fuse; time-lag; 1A; 63VAC; 63VDC; SMD; glass; 3,18x1,52x0,58mm
Multiples:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Product code:
0468001.NR
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: 0468001.NR
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; time-lag; 1A; 63VAC; 63VDC; SMD; glass; 3,18x1,52x0,58mm
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 1206 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Contact plating | tinned |
| Soldering temperature | 260°C / 10 s |
| Current rating | 1A |
| Rated voltage | 63V AC, 63V DC, 63V |
| Case - mm | 3216 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 50A |