Fuse: fuse; time-lag; 3A; 32VAC; 32V; 32VDC; SMD; 3.18x1.52x0.58mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
0468003.NR
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: 0468003.NR
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; time-lag; 3A; 32VAC; 32V; 32VDC; SMD; 3.18x1.52x0.58mm
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 1206 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Contact plating | tinned |
| Soldering temperature | 260°C / 10 s |
| Current rating | 3A |
| Rated voltage | 32V, 32V AC, 32V DC |
| Case - mm | 3216 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 50A |