Fuse: fuse; quick blow; 15A; 32V; 32VDC; SMD; ceramic; Case: 1206
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
0501015.WRA
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: 0501015.WRA
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 15A; 32V; 32VDC; SMD; ceramic; Case: 1206
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 1206 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | silver nickel alloy |
| Soldering temperature | 260°C / 10 s |
| Current rating | 15A |
| Rated voltage | 32V, 32V DC |
| Case - mm | 3216 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 150A |