Fuse: fuse; quick blow; 2A; 600V; SMD; ceramic; 9,65x3,05x3,05mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
0678-2000-02
Manufacturer: BEL FUSE
Manufacturer code: 0678-2000-02
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 2A; 600V; SMD; ceramic; 9,65x3,05x3,05mm
| Mounting | SMD |
| Case | 3912 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Current rating | 2A |
| Rated voltage | 600V |
| Manufacturer series | SMP |
| Fuse size | 9,65x3,05x3,05mm |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 60A |