Fuse: fuse
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
0680L0500-01-1
Manufacturer: BEL
Manufacturer code: 0680L0500-01
Specification for Fuse: fuse
| Mounting | SMD |
| Resistance | 580mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Leads | soldering pads |
| Current rating | 500mA |
| Rated voltage | 125V DC |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 50A |