Fuse: fuse; quick blow; 15A; 50VAC; 32VDC; SMD; ceramic; 1206
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
0685P9150-01
Manufacturer: BEL FUSE
Manufacturer code: 0685P9150-01
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 15A; 50VAC; 32VDC; SMD; ceramic; 1206
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 1206 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Kind of package | reel, tape |
| Soldering temperature | 260°C / 30 s |
| Current rating | 15A |
| Rated voltage | 32V DC, 50V AC |
| Case - mm | 3216 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |