Cable chain; Series: 10
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
10.038.028.0
Manufacturer: igus
Manufacturer code: 10.038.028.0
Product downloads
Specification for Cable chain; Series: 10
| Version | non-openable frames |
| Length | 1006mm |
| Internal width | 38mm |
| External width | 49mm |
| Type of cable accessories | cable chain |
| Bending radius | 28mm |
| Internal height | 18mm |
| External height | 23mm |