Conductive foam; ESD; L: 1000mm; W: 1000mm; D: 6mm; Features: hard
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
10.110.06 NEW 10.232.06
Manufacturer:
Manufacturer code: 10.110.06 NEW 10.232.06
Specification for Conductive foam; ESD; L: 1000mm; W: 1000mm; D: 6mm; Features: hard
| Colour | black |
| Material | polyetylene |
| Version | ESD |
| Width | 1000mm |
| Length | 1m |
| Thickness | 6mm |
| Features of antistatic elements | hard |
| Type of antistatic accessories | conductive foam |