Cable chain; Series: 10
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
10.6.100.0
Manufacturer: igus
Manufacturer code: 10.6.100.0
Product downloads
Specification for Cable chain; Series: 10
| Version | non-openable frames |
| Length | 1006mm |
| Internal width | 80mm |
| External width | 94mm |
| Type of cable accessories | cable chain |
| Bending radius | 100mm |
| Internal height | 18mm |
| External height | 23mm |