Loudspeaker; 60W; 8Ω; 60x60x27mm; 1000÷30000Hz; Sound level: 91dB
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
1000
Manufacturer: VISATON
Manufacturer code: 1000
Product downloads
Specification for Loudspeaker; 60W; 8Ω; 60x60x27mm; 1000÷30000Hz; Sound level: 91dB
| Power | 60W |
| Height | 27mm |
| Impedance | 8Ω |
| Body dimensions | 60x60x27mm |
| Diameter | 55mm |
| Maximum power | 100W |
| Sound level | 91dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Sound frequency | 1000...30000Hz |