Wire: coaxial; RG178; stranded; CCS; FEP; brown,transparent; 1.8mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
100012812
Manufacturer: TELEGÄRTNER
Manufacturer code: 100012812
Product downloads
Specification for Wire: coaxial; RG178; stranded; CCS; FEP; brown,transparent; 1.8mm
| Operating temperature | -55...200°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | CCS, silver plated |
| Kind of wire | RG178 |
| Wave impedance | 50Ω |
| Cable external diameter | 1.8mm |
| Insulation colour | brown, transparent |
| Cable application | signal transmission, TV SAT, indoor |
| Type of wire | coaxial |
| Shield structure | silver plated copper braid |
| CPR standard | no classification |