Wire: coaxial; RG179; stranded; CCS; FEP; brown,transparent; 2.55mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
100012816
Manufacturer: TELEGÄRTNER
Manufacturer code: 100012816
Product downloads
Specification for Wire: coaxial; RG179; stranded; CCS; FEP; brown,transparent; 2.55mm
| Operating temperature | -55...200°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | CCS, silver plated |
| Kind of wire | RG179 |
| Wave impedance | 75Ω |
| Cable external diameter | 2.55mm |
| Insulation colour | brown, transparent |
| Cable application | signal transmission, TV SAT, indoor |
| Type of wire | coaxial |
| Shield structure | silver plated copper braid |
| CPR standard | no classification |