Wire: coaxial; RG223; solid; PVC; black; 5.4mm; CPR: Eca
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
100012846
Manufacturer: TELEGÄRTNER
Manufacturer code: 100012846
Product downloads
Specification for Wire: coaxial; RG223; solid; PVC; black; 5.4mm; CPR: Eca
| Operating temperature | -30...70°C |
| Core structure | solid |
| Kind of core | silver plated, Cu |
| Wire insulation material | PVC |
| Kind of wire | RG223 |
| Wave impedance | 50Ω |
| Cable external diameter | 5.4mm |
| Insulation colour | black |
| Cable application | signal transmission, TV SAT, indoor |
| Type of wire | coaxial |
| Shield structure | silver plated copper braid |
| CPR standard | E<sub>ca</sub> |