Screw; M6x25; Head: cheese head; steel; ISO 4762
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
1000659
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1000659
Product downloads
Specification for Screw; M6x25; Head: cheese head; steel; ISO 4762
| Material | steel |
| Length | 25mm |
| Thread | M6 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| Head height | 6mm |
| ISO standard | 4762 |
| Head diameter | 10mm |