Grommet; with bulkhead; Ømount.hole: 15.5mm; Øhole: 9mm; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
100174
Manufacturer: TRELLEBORG
Manufacturer code: 100174
Product downloads
Specification for Grommet; with bulkhead; Ømount.hole: 15.5mm; Øhole: 9mm; black
| Body material | TPE (thermoplastic elastomer) |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Thickness | 7mm |
| Body colour | black |
| Panel cutout diameter | 15.5mm |
| Panel thickness | 1...2mm |
| Hole diameter | 9mm |
| Type of cable accessories | grommet |
| Grommet version | with bulkhead |