Grommet; Ømount.hole: 19mm; TPE (thermoplastic elastomer); black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
100188
Manufacturer: TRELLEBORG
Manufacturer code: 100188
Product downloads
Specification for Grommet; Ømount.hole: 19mm; TPE (thermoplastic elastomer); black
| IP rating | IP67 |
| Resistance to | most of oils |
| Body material | TPE (thermoplastic elastomer) |
| Body colour | black |
| Diameter | 24mm |
| Panel cutout diameter | 19mm |
| Size | PG19 |
| Panel thickness | 1...4mm |
| Cable external diameter | 7...10mm |
| Type of cable accessories | grommet |