Grommet; Ømount.hole: 38mm; TPE (thermoplastic elastomer); grey
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
100194
Manufacturer: TRELLEBORG
Manufacturer code: 100194
Product downloads
Specification for Grommet; Ømount.hole: 38mm; TPE (thermoplastic elastomer); grey
| IP rating | IP67 |
| Body material | TPE (thermoplastic elastomer) |
| Body colour | grey |
| Diameter | 46mm |
| Panel cutout diameter | 38mm |
| Size | PG38 |
| Panel thickness | 1...4mm |
| Cable external diameter | 20...26mm |
| Type of cable accessories | grommet |