Grommet; with bulkhead; Panel cutout diam: 25.2mm; Hole dia: 16mm
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
100200
Manufacturer: TRELLEBORG
Manufacturer code: 100200
Product downloads
Specification for Grommet; with bulkhead; Panel cutout diam: 25.2mm; Hole dia: 16mm
| Body material | TPE (thermoplastic elastomer) |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Thickness | 7mm |
| Body colour | black |
| Panel cutout diameter | 25.2mm |
| Panel thickness | 1...2mm |
| Hole diameter | 16mm |
| Type of cable accessories | grommet |
| Grommet version | with bulkhead |