Grommet; Ømount.hole: 60.2mm; EPDM; black; Panel thick: 1.3÷5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
100223
Manufacturer: TRELLEBORG
Manufacturer code: 100223
Product downloads
Specification for Grommet; Ømount.hole: 60.2mm; EPDM; black; Panel thick: 1.3÷5mm
| IP rating | IP67 |
| Body material | EPDM |
| Body colour | black |
| Diameter | 69mm |
| Panel cutout diameter | 60.2mm |
| Panel thickness | 1.3...5mm |
| Cable external diameter | 30...45mm |
| Type of cable accessories | grommet |