Loudspeaker; 70W; 8Ω; Ø72x21.1mm; 2200÷23000Hz; Sound level: 91dB
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
1004
Manufacturer: VISATON
Manufacturer code: 1004
Product downloads
Specification for Loudspeaker; 70W; 8Ω; Ø72x21.1mm; 2200÷23000Hz; Sound level: 91dB
| Power | 70W |
| Colour | black |
| Height | 21.1mm |
| Impedance | 8Ω |
| Body dimensions | Ø72x21.1mm |
| Diameter | 72mm |
| Panel cutout diameter | 50mm |
| Maximum power | 110W |
| Mounting depth | 17.5mm |
| Sound level | 91dB |
| Resonant frequency | 3kHz |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Sound frequency | 2200...23000Hz |