Grommet; with bulkhead; Ømount.hole: 79mm; Øhole: 69mm; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
100721
Manufacturer: TRELLEBORG
Manufacturer code: 100721
Product downloads
Specification for Grommet; with bulkhead; Ømount.hole: 79mm; Øhole: 69mm; black
| Body material | TPE (thermoplastic elastomer) |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Thickness | 12mm |
| Body colour | black |
| Panel cutout diameter | 79mm |
| Panel thickness | 1.5...3mm |
| Hole diameter | 69mm |
| Type of cable accessories | grommet |
| Grommet version | with bulkhead |