Grommet; Ømount.hole: 15.9mm; Øhole: 12.7mm; black; UL94V-2; 110507
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
10074244
Manufacturer: ESSENTRA
Manufacturer code: 10074244
Specification for Grommet; Ømount.hole: 15.9mm; Øhole: 12.7mm; black; UL94V-2; 110507
| Mounting | snap-fastener |
| Material | polyamide 66 |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Height | 10.3mm |
| Body colour | black |
| Panel cutout diameter | 15.9mm |
| Panel thickness | max. 3.2mm |
| Outside diameter | 18.2mm |
| Hole diameter | 12.7mm |
| Type of cable accessories | grommet |