Grommet; black; UL94HB; TPR
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
10089538
Manufacturer: ESSENTRA
Manufacturer code: 10089538
Product downloads
Specification for Grommet; black; UL94HB; TPR
| Operating temperature | -40...135°C |
| Material | TPE (thermoplastic elastomer) |
| Flammability rating | UL94HB |
| Body colour | black |
| Panel cutout diameter | 6.4mm |
| Panel thickness | max. 0.8mm |
| Outside diameter | 9.5mm |
| Hole diameter | 4mm |
| Type of cable accessories | grommet |