Grommet; black; UL94HB; TPR
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
10089774
Manufacturer: ESSENTRA
Manufacturer code: 10089774
Product downloads
Specification for Grommet; black; UL94HB; TPR
| Operating temperature | -40...135°C |
| Material | TPE (thermoplastic elastomer) |
| Flammability rating | UL94HB |
| Body colour | black |
| Panel cutout diameter | 19mm |
| Panel thickness | max. 1.6mm |
| Outside diameter | 24mm |
| Hole diameter | 16mm |
| Type of cable accessories | grommet |