Grommet; black; UL94HB; TPR
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
10090466
Manufacturer: ESSENTRA
Manufacturer code: 10090466
Product downloads
Specification for Grommet; black; UL94HB; TPR
| Operating temperature | 0...80°C |
| Material | PVC |
| Body colour | black |
| Panel cutout diameter | 6mm |
| Panel thickness | max. 1.2mm |
| Outside diameter | 8.8mm |
| Hole diameter | 3.2mm |
| Type of cable accessories | grommet |