Re-battery: Ni-MH; AAA,R3; 1.2V; 950mAh; ReCyko+; Ø10.5x44.5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
100AAAHC B4
Manufacturer: GP
Manufacturer code: 100AAAHC B4
Product downloads
Specification for Re-battery: Ni-MH; AAA,R3; 1.2V; 950mAh; ReCyko+; Ø10.5x44.5mm
| Kind of package | blister |
| Leads | none |
| Technology | Ready2Use |
| Version | consumer |
| Series | ReCyko+ |
| Body dimensions | Ø10.5x44.5mm |
| Capacity | 950mAh |
| Quantity in package | 4pcs. |
| Rated voltage | 1.2V |
| Charging current | 100mA |
| Cell size | AAA, R3 |
| Type of rechargeable battery | Ni-MH |
| Rechargeable batteries features | charge level after 12 months: 70 %, high + |
| Number of charging cycles | 300 |