Plug; 4mm banana; 24A; 30VAC; 60VDC; yellow; non-insulated
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
1010-I-J
Manufacturer: ELECTRO-PJP
Manufacturer code: 1010-I-J
Specification for Plug; 4mm banana; 24A; 30VAC; 60VDC; yellow; non-insulated
| Mounting | on cable, soldered |
| Connector | plug |
| Colour | yellow |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | brass |
| Current rating | 24A |
| Rated voltage | 30V AC, 60V DC |
| Connector variant | non-insulated |
| Max. wire diameter | 2.5mm |