Washer; round; M2,5; D=5mm; h=0.5mm; acid resistant steel A4; BN 6
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
1010557
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1010557
Product downloads
Specification for Washer; round; M2,5; D=5mm; h=0.5mm; acid resistant steel A4; BN 6
| Material | acid resistant steel A4 |
| Height | 0.5mm |
| Thread | M2,5 |
| Internal diameter | 2.7mm |
| Outside diameter | 5mm |
| Type of spacer | washer |
| DIN standard | 433 |
| Kind of washer | round |
| ISO standard | 7092 |
| BN standard | 6 |
| PN standard | 82007 |