Accessories: stopper; H: 10.3mm; push-in,snap-fastener; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
10112175
Manufacturer: ESSENTRA
Manufacturer code: 10112175
Specification for Accessories: stopper; H: 10.3mm; push-in,snap-fastener; black
| Mounting | push-in, snap-fastener |
| Colour | black |
| Material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Height | 10.3mm |
| Panel cutout diameter | 14.3mm |
| Panel thickness | max. 3.2mm |
| Type of mounting element | stopper |