Fuse: fuse; gG,gL; 35A; 500VAC; 400VDC; ceramic,industrial; DIII
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
101135
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; gG,gL; 35A; 500VAC; 400VDC; ceramic,industrial; DIII
| Operating temperature | -25...80°C |
| Kind of fuse | ceramic, industrial |
| Length | 50mm |
| D dimension | 27mm |
| Current rating | 35A |
| Rated voltage | 400V DC, 500V AC |
| Fuse size | DIII |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG, gL |
| Fuses application | standard applications |
| Breaking capacity | 8000A / 400V DC, 50000A / 500V AC |