Grommet; black; UL94HB; TPR
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
10118108
Manufacturer: ESSENTRA
Manufacturer code: 10118108
Product downloads
Specification for Grommet; black; UL94HB; TPR
| Operating temperature | -40...135°C |
| Material | TPE (thermoplastic elastomer) |
| Flammability rating | UL94HB |
| Body colour | black |
| Panel cutout diameter | 10mm |
| Panel thickness | max. 1.6mm |
| Outside diameter | 14mm |
| Hole diameter | 8mm |
| Type of cable accessories | grommet |