Thermo-hygrometer; LCD; Sampling: 1x/s; -20÷60°C; Accur: ±0,5°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
101356
Manufacturer: CHY FIREMATE
Manufacturer code: 101356
Product downloads
Specification for Thermo-hygrometer; LCD; Sampling: 1x/s; -20÷60°C; Accur: ±0,5°C
| Body dimensions | 132.9x50.9x24.7mm |
| Temperature measuring range | -20...60°C |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | automatic power-off, function, HOLD function, MIN/MAX/MEDIUM function |
| Type of meter | thermo-hygrometer |
| Measurement | building materials humidity, humidity, temperature, wood humidity |
| Sampling | 1x/s |
| Weight with battery | 118g |
| Wood humidity measurement | 0...22,1% RH |