Accessories: stopper; H: 6mm; push-in,snap-fastener; black; PGM-10
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
10163009
Manufacturer: ESSENTRA
Manufacturer code: 10163009
Specification for Accessories: stopper; H: 6mm; push-in,snap-fastener; black; PGM-10
| Mounting | push-in, snap-fastener |
| Colour | black |
| Material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Height | 6mm |
| Panel thickness | max. 1.4mm |
| Flange diameter | 13mm |
| Type of mounting element | stopper |